Centrum zdravotní péče o hudebníky

Poliklinika na Národní
Národní 9 - 3. patro
110 00 Praha 1

(+420) 222 075 119, 120
centrum@zdravehrani.cz

Novinky

Jak se starat o vlastní tělo, či odborněji obor hudební fyziologie, by měl být automatickou...

Léčili se u nás

„Vřele doporučuji Centrum zdravotní péče pro hudebníky. Bylo konečně na čase, aby takové profesionální centrum, které bezesporu pomůže řadě mých kolegů, vzniklo u nás.“
Petr Anděl – houslista, operní orchestr Národního divadla

„V Centru zdravotní péče pro hudebníky Polikliniky na Národní jsem se léčila pro overuse syndrome (syndrom opakovaného přetížení). Díky porozumění lékařů a jejich skvělé péči mohu opět hrát.“
Mgr. Alice Fiedlerová - klavíristka, New York University Prague

 

Náš tým

Prof. MUDr. Tomáš Trč, CSc. – ortopedie

Zaměřuje na již vzniklé či počínající vady skeletu s důrazem na současnou i optimální ergonomii těla. Zároveň vám nabídne kroky, s jejichž pomocí lze docílit optimálního stavu - například různé cvičební režimy či flexibilní ortopedické pomůcky.

Hana Stáhlíková – rehabilitace

Pomůže vám uvolnit křeče, spasmy a zbavit se bolestí. Zároveň zvýší vaši flexibilitu a pohyblivost. V druhé části péče vás pak naučí preventivním a posilujícím cvikům a postupům, počínaje správným držením těla přes vyrovnávání přetíženého svalstva až po specifické cvičební a protahovací režimy podle specifických potřeb vycházejících ze hry na konkrétní hudební nástroj.

MUDr. Martin Jan Stránský, MD, FACP – neurologie

V případě léčby bolestí, poruch citlivosti, abnormálních pohybů, křečí a stresových syndromů přichází řada i na neurologa. Na základě diagnostiky příčin potíží určí následnou terapii a postupy včetně případné farmakologické léčby.   

SPOLUPRACUJÍCÍ LÉKAŘI

MUDr. Zuzana Veldová – foniatrie a audiologie

Soustředí se na péči o umělecký hlas, ale také na léčbu a prevenci poruch či vad sluchu. Obrátit se na ni můžete i s častým problémem hudebníků - subjektivním tinnitem (ušními šelesty bez reálné příčiny).

MUDr. Ludimila Fialová – chirurgie ruky

Postará se o zdravé ruce. Navrátí jim či zlepší jejich hybnost, citlivost prstů, zvýší každodenní komfort, soběstačnost. Protože to vše umožňuje dnešní špičková chirurgie ruky. Má mnohaletou praxi s léčbou karpálního tunelu, lupavého prstu i dalších onemocněních ruky.